F İ K İ R A L

Fikiral.net Danışmanları

Burada seni en iyi anlayıp en iyi dinleyen danışmanların bulunuyor.

Uzman Psikolog

Bleda Tüfenkçioğlu

29.10.1992 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir.

İzmir Saint Joseph Fransız Lisesi’nden mezuniyeti sonrası, 2010 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi’ni kazanarak Psikoloji bölümünde eğitimine devam etti.

Üniversitenin son senesinde Polonya’ya giderek, SWPS Sosyal Bilimler Üniversitesi’nde lisans eğitimini tamamlamıştır.

Klinik Psikoloji dalında yüksek lisansını da yine Polonya SWPS Sosyal Bilimler Üniversitesi’nde yaparak, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde de staj eğitimini tamamladı.

Psikoloji alanında yönelmeye lise öğrenimi sırasında karar verdi ve o yıllardan beri kendine ait bir ofis olmasını arzuladı. İnsanlar ile iç içe olmayı seviyordu. Çünkü her insanın kendisine bir öğreti, bir değer katacağını bilerek ve farklı bir bakış açısıyla insanların hayatlarına dokunabilmeyi seviyordu.

Neticede her insan; ayrım yapmaksızın farklı, güzel renklerden ibaret. Her insanın da tek tek bir sesi ve gücü mevcut. Hepimiz bu toplumu oluşturan bireylerden biriyiz. Lakin gerçekten birey miyiz yoksa birey olduğunu varsayan toplumun bir parçası mı? Veyahut bencil bir insan mı?

İnsanların içerisindeki sesi sağlıklı bir şekilde dışa vurarak kendilerini tanımalarına yardımcı olup, toplumda iyi ve mutlu birey olarak var olmalarına katkı sağlamak amacındadır.

Bu iyilik ve mutluluğun devamını sağlarken de klişelere bağlı kalmayarak müziği ve sanatı hayatın içerisinden çözümlerle bağdaştırıp danışanlarıyla bu yolda devam etmektedir.


Uzmanlık Alanları

Danışmanımızın Uzman Olduğu Konular